„Planet of the Apes“ – kai norisi laiko patikrinto žaidimo

Yra žaidimų, pagal kuriuos vėliau gimsta filmai ar net knygos. „PlanetoftheApes“ – visiškai atvirkštinis tokios situacijos variantas. Šis žaidimas atsirado po to, kai buvo išleista knyga, o po jos atsirado ir visame pasaulyje pripažinimo sulaukęs filmas.

Novelė – davusi pradžią filmui ir žaidimui

Daugiau kaip prieš penkiasdešimt metų, kai buvo parašyta bei išleistas PieroBoullo kūrinys „Planet of the Apes“, dar kitaip vadinamas „Beždžionių planeta“, pelnė didžiulio populiarumo, tad jau 1968-aisiais, remiantis klasikinės novelės siužetu, buvo sumanytas ir filmas. Ir jis nebuvo vienintelis Visiškai neseniai žiūrovams buvo pristatomas visiškai naujas ir kiek kitokskitas filmo variantas, taip pat susišlavęs didžiulį populiarumą.

Fantastinio trilerio „PlanetoftheApes“ veiksmas prasideda 2029 metais, kai astronautas LeoDevidsonasleidžiasi į kosmoso platybes. Šis astronautas viliasi, jog jis ilgai neužtruks kosmose ir gana greitai vėl parkeliaus namo,o jo įprastos kasdieniškos užduoties įveikimas netruks ilgiau nei iki tol buvo įprasta.

Astronautui LeoDevidsonui atsidūrus kosmose, jolaivas atsiduria visiškai jam svetimoje planetoje, kurioje karaliauja beždžionės. Astronauto viešnagė nebūna labai smagi, juk tokia situacija nebuvo prognozuota nei jo paties, nei jo komandos narių! Nelaimėlį astronautą pričiumpa prekiautojai vergais. Jis pakliūva į itingarsaus, galingo senatoriaus valdas. Šio senatoriaus dukra besanti – šimpanzė Ari – žymi žmonių teisių gynėja, aktyvistė. Būtent ji vėliau ir padeda astronautui Leo beikitiems į bėdą patekusiems vergams ištrūkti iš beždžionių planetos. Visi sukilėliai leidžiasi į „Šventąją žemę”, kur jieaptinka kažkada čia sudužusio kosminio laivo skeveldras. Trileris„PlanetoftheApes“ itin patiks tiems, kurie trokšta iš esmės pažinti žaidimą „PlanetoftheApes“.

Žaidimo atsiradimo istorija

Visų filmų „PlanetoftheApes“ populiarumas tapo rimtu pretekstu pasaulyje garsioms bendrovėms: „FoxInteractive”, „UbiSoftEntertainment“ bei „Visiware“pradėti tartis ir dėl žaidimo kūrimo, kuris atspindėtų būtent fantastinės novelės „PlanetoftheApes“  siužeto peripetijas. Įmonių pasirašytoje sutartyje buvo numatyta, jog žaidimus darantiįmonė „UbiSoftEntertainment” iki 2001-ųjų žiemos pradžios įsipareigoja išleisti į rinką žaidimo versiją „GameBoyColor” bei  dar vieną versiją – „GameBoyAdvance” platformoms, o įmonė „Visiware” kiek vėliau pristatyti žaidimo variantą, kuris buspritaikytas „Windows” operacinėms sistemoms. Artimiausiu metu žaidimas turėjo būti pritaikytas ir „Playstation“ serijos kompiuteriams.