Kortų žaidimai: įdomūs faktai apie kaladę

Kortų žaidimaišiandien yra tokie populiarūs, kad, ko gero, nerastume nei vieno žmogaus, kuris nebūtų apie juos girdėję. Dar daugiau – sudėtinga būtų rasti ir žmonių, kurie nebūtų bent kartą savo gyvenime žaidę kokio nors kortų žaidimo. Šiandien kortų žaidimai yra įvardijami ne tik kaip užsiėmimas, kuris leidžia lavinti tam tikras savybes, bet ir kaip veikla, galinti atnešti pajamų. Vienas pagrindinių dalykų, be kurio tikrai negali būti įsivaizduojami kortų žaidimai, yra kortų kaladė. Šiandien ji atrodo toks savaime suprantamas dalykas, kad daugelis tiesiog net nesusimąsto apie tai, iš kur ar kaip ji atsirado. Dar daugiau, daugelis, galbūt net nežino, kad kortų kaladė turi labai ilgai ir ypač įspūdingą istoriją. Taigi, šį kartą norime pasidalinti keliais įdomiais faktais apie kortų kaladę, kurią, tik iš pirmo žvilgsnio galime manyti, kad gerai pažįstame.

Visi puikiai žino, kad ant kortų kaladėje esančių kortų vaizduojami 4 karaliai, tačiau tik nedaugelis žino, kad tai – iš tiesų realios, kadaise gyvenusios asmenybės. Tai – Karolis Didysis; Julijus Cezaris; Aleksandras Didysis ir Dovydas. Beje, visos šios asmenybės iš tiesų gyveno labai įspūdingą gyvenimą, tad buvo tikrai vertos šio įamžinimo.

Damos bei berneliai – taip pat nėra išgalvoti personažai. Tai – taip pat realios, kadaise gyvenusios asmenybės. Turima duomenų, kad kortų kaladėje esantį damų ketvertuką sudaro šios karalienės: Judita, Rakelė bei dvi Reginos. Na, o bernelių vardai yra Lancelotas, Hektoras, La Hire ir Danas Hogieras. Tai – taip pat žymios asmenybės.

Šiandien kortų kaladė yra naudojama tik žaidimams žaisti, na, dar galima naudotiburtams. Na, o vienintelės aplinkybės, kurios sieja kortų kaladę bei pinigus yra tik šios: kad kortų kaladė įsigyjama už pinigus ir, kad žaidžiant kotų žaidimus, galima laimėti pinigų. Tačiaulabiausiai stebina faktas, kad tai – tikrai ne vienintelė sąsajos: pasirodo, kad 1865 metais vienas Kanados gubernatorius kortų kaladę naudojo, kaip valiutą, kad galėtų sumokėti mokesčius.

Taigi, kaip matyti, visiems šiandien puikiai žinoma kortų kaladė, slepia daug įdomių faktų.